"Острів на Ямайці ми не купимо, але все інше, можемо собі дозволити"

"Острів на Ямайці ми не купимо, але все інше, можемо собі дозволити" - знак для спецагентів про початок операції. У результаті її проведення в Санкт-Петербурзі, Києві, Чернігові було затримано 23 учасника злочинної організації на чолі з їх лідером – громадянином України, мешканцем Чернігова. 
 
Ще на початку минулого року працівники Управління боротьби з незаконним обігом наркотиків Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим отримали інформацію про те, що в розважальних закладах Криму, зокрема, та під час проведення міжнародного музичного фестивалю невідомі збувають кокаїн та психотропну речовину амфетамін серед молоді.
За результатами перевірки з'ясувалося, що учасники угруповання мають корумповані зв’язки у владних та правоохоронних структурах. Крім того, вдалося встановити, що до складу злочинної організації входить понад 30 осіб із числа громадян України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Німеччини, Казахстану. Вони упродовж тривалого часу налагодили та використовували міжнародні канали постачання кокаїну і амфетаміну на територію України й інших країн і, таким чином, створили розгалужену мережу його розповсюдження в Санкт-Петербурзі (Російська Федерація), Кельні (Федеративна Республіка Німеччина), Києві, Одесі, Чернігові, Сімферополі, Севастополі, Харкові. На рахунку цього угруповання також інші тяжкі злочини.
Враховуючи небезпечність міжнародної злочинної організації, документування їх злочинної діяльності було доручено працівникам Департаменту БНОН та Управління спеціальних операцій МВС України. Крім того, з числа досвідчених працівників Міністерства, Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим, Одеській області, Управління МВС України в Чернігівській області було створено оперативно-слідчі групи. 
За словами Юрія Луценка, ще три роки тому українські правоохоронці вивчали діяльність подібного спецпідрозділу у Польщі. А вже 2008 року такий підрозділ було створено в Україні. Нагадаємо, що це вже друга спецоперація, яка увінчалася успіхом. Так, наприкінці минулого року працівники цього Управління затримали учасників злочинної групи, які переправляли нелегалів до Західної Європи.  
З метою встановлення кримінальних зв’язків злочинного угрупування, працівники Управління спеціальних операцій залучили до злочинного середовища оперативних працівників, які під прикриттям та за допомогою спланованих заходів провели спеціальну операцію. У ході документування злочинної діяльності учасників угруповання працівники міліції провели оперативні закупівлі на загальну суму понад 300 тисяч доларів США.
Для координації спільних заходів у Києві та Москві було проведено оперативні наради з представниками Федеральної служби з контролю за наркотиками Російської Федерації, під час яких розроблено детальний план реалізації справи оперативного обліку. Головне завдання, яке ставилося перед спец агентами, - одночасне затримання всіх фігурантів, які причетні до цього "бізнесу". До виконання завдання було залучено 31 оперативно-слідчу групу. 
У зловмисників вилучено понад сім кілограмів кокаїну, інші наркотичні засоби та психотропи (марихуана, макова солома, екстазі, амфетамін), вартість яких за цінами "чорного" ринку складає понад 6,2 мільйона гривень. Крім того, вилучено чотири пістолети іноземного виробництва, глушник, набої, гроші та коштовності, здобуті злочинним шляхом. 
Наразі вирішується питання щодо накладення арешту на 18 квартир учасників групи у Києві, Чернігові, Санкт-Петербурзі, автомобілі престижних марок та інше майно на загальну суму понад 15 мільйонів гривень.
За словами Міністра, наразі тривають оперативні заходи та слідчі дії з документування 80 збутників наркотиків. 
Міністр схвально оцінив створення в структурі МВС Управління спеціальних операцій. Адже його працівники, яким не заважає щоденна рутинна, мають можливість оперативно та ретельно розробляти "легенди" та впроваджувати спеціальних агентів у злочинні угруповання. 
 
- Ми сьогодні можемо і для Служби безпеки, і для ГУБОЗу надати серйозну інформацію для "очищення " власних рядів, - зазначив Міністр. - Також ми можемо констатувати, що саме така стратегічна спрямованість, без гонитви за щомісячним звітом, дала можливість провести правильну операцію - не просто знешкодити окрему ланку, а повністю викорінити розгалужену міжнародну злочинну мережу, яка діяла й на території України. 
Також Юрій Луценко зазначив, що правоохоронці Російської Федерації подякували особисто заступнику Міністра Володимиру Євдокимову за інформацію, що допомогла ліквідувати міжнародний канал надходження важких наркотиків на територію РФ.
За виявлені ініціативу і наполегливість у проведенні цієї спецоперації, сумлінне ставлення до виконання службових обов'язків та особистий внесок у протидію незаконному розповсюдженню наркотичних засобів, Міністр Юрій Луценко вручив цінний подарунок - "Кортик "Козацька слава" - начальникові Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС України Миколі Андрєєву. Відзнаку МВС України "За безпеку народу" II ступеня отримав начальник відділу БНОН УМВС Чернігівськів області Ігор Євдокимов. Крім того, численні відомчі відзнаки з рук Міністра отримали ще сім працівників ДБНОНу.
 
ДЗГтаМД МВС України