«Загострення криміногенної ситуації, як прогнозували деякі експерти, завдяки посиленню роботи міліції не відбулося»

17 червня ц.р. в Міністерстві внутрішніх справ України відбулася нарада із заступниками начальників обласних підрозділів МВС - керівниками  міліції громадської безпеки. Підсумки цієї нарад підбив Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
 
За словами Міністра, упродовж лютого-квітня проводилося дві колегії, шість регіональних нарад, де, зокрема, обговорювалися можливості поліпшення  служби в умовах економічної кризи, а саме шляхи мінімізації вуличної злочинності.
- Березень, лютий та квітень були найнапруженішими місяцями для працівників міліції, - зазначив Юрій Луценко. – Адже тоді існувала загроза зростання рівня злочинності, як в середині 90-х років. Принаймні, про це говорили деякі експерти.  Міністерство внутрішніх справ зробило все можливе, щоб гарантувати спокій наших співвітчизників.
Протягом п'яти місяців цього року спостерігалося зменшення кількості злочинів загальнокримінальної спрямованості приблизно на 5%.
Так, за словами Юрія Луценка, дільничні розглядають кожну другу заяву, яка надійшла до органів внутрішніх справ. Також завдяки активізації профілактичної  роботи з криміногенними особами і, в першу чергу, з раніше судимими, загалом у державі  зменшилася кількість  злочинів, вчиненими особами, які раніше вчиняли злочини.
З нагоди професійного свята – Дня дільничного інспектора міліції  Юрій Луценко акцентував свою увагу на необхідності створення належних  умови для їх роботи -  забезпечити  транспортом, службовими приміщеннями, житлом, спецзасобами та форменим одягом.
Крім того, Міністр зазначив, що міліція. перш за все, працює для безпеки народу, а не для показників у роботі.
- Жодної уваги на "процентоманію", - підкреслив Юрій Луценко. - Потрібно працювати на результат, а не на цифри.
Водночас вразливою ділянкою в роботі міліції ще залишається правопорядок на селі.  Загалом у державі наразі понад 13,8 тисяч дільничних. З них майже половина обслуговують сільську місцевість. Крім того, допомогу дільничним інспекторам міліції  у сільській місцевості надають дванадцять тисяч громадських помічників. За словами Юрія Луценка, ці працівники вносять  вагомий внесок у боротьбу зі злочинністю. Спираючись на підтримку громадськості, дільничні розкривають майже кожен третій злочин.
Можна констатувати, що наразі поліпшилася ситуація і щодо гарантування безпеки найбільш беззахисних верств населення - пенсіонерів. Міністра вкотре звернув увагу керівників на необхідність посилення  захисту людей похилого віку.
Наприкінці зустрічі Юрій Луценко вручив деяким присутнім керівникам відомчі відзнаки, подякував за роботу та привітав з Днем дільничного інспектора міліції. ДЗГтаМД МВС України