Швидка допомога сільській медицині

 27-го січня на Миколаївщину прибули 20 спеціалізованих автомобілів швидкої медичної допомоги "Opel Kombo Arizona",  придбаних на кошти виділені Кабінетом Міністрів України для покращення "транспортної" ситуації в сільських медичних установах.
Всі вони були розподілені поміж дільничними лікарнями та сільськими лікарняними амбулаторіями, які найгостріше відчували проблему відсутності транспортного засобу, котрий мав би гарантувати надання вчасної медичної допомоги мешканцям села. Зокрема, сім новеньких німецьких автівок цього січневого ранку вишикувались у центрі м. Баштанка, щоби звідси вирушити до місць "постійної дислокації" у села Баштанщини, Казанківщини та Новобузького району.
Урядові сертифікати на право володіння медичними транспортними засобами очільникам місцевої медичної сфери вручив народний депутат України (фракція БЮТ), голова ОПО ВО "Батьківщина" Роман Забзалюк : " Потрібно зазначити, що не зважаючи на скрутний кризовий час, Уряд України, очолюваний Юлією Тимошенко, віднаходить можливість вирішувати нагальну та болючу проблему, яка вже давно існує у сфері сільської медицини - питання забезпечення місцевих лікарняних установ спеціалізованим транспортом. Наразі у найвіддаленіші куточки області надійшли сучасні автомобілі швидкої допомоги і це є беззаперечною гарантією того, що вже найближчим часом Юлія Тимошенко зробить все можливе щоби підняти сільську медицину на той високий рівень, якого заслуговують українські селяни. Вітчизняна медицина має бути безкоштовною, але не безкоштовною повинна бути праця медпрацівників. І питання підвищення їх фінансового забезпечення також наразі вирішується. Вирішується реальними справами" - наголосив народний депутат.
А в доповнення до новеньких "швидких" депутати обласної ради (фракції БЮТ) підготували сільським медустановам ще один подарунок - набори медпрепаратів першої необхідності, які також допоможуть сільським лікарям забезпечувати сільчан повноцінною медичною допомогою.
Що ж стосується реакції, власне, самих сільських медиків то вона була передбачуваною. Вони не приховували своєї радості.
"Хочеться щиро подякувати Уряду України та особисто Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко за таку вчасну і необхідну допомогу. Відтепер буде набагато легше вчасно приїздити на виклики мешканців села та, в разі потреби, доправляти хворих до районної чи обласної лікарень. Та й самим медпрацівникам буде набагато комфортніше виконувати свої обов'язки, прямуючи на виклик у сучасному комфортному авто. А то після струсу у наших старих "швидких" самим лікарям потрібно було надавати допомогу" - зауважив депутат Жовтневої райради (фракція БЮТ), головний лікар Жовтневої ЦРЛ Юрій Богатий, який вручав Урядовий "транспортний" сертифікат та новенький "Opel" керівництву Шевченківської дільничної лікарні.
До цього навряд чи можна щось додати, хіба що ще раз засвідчити факт реальної роботи Уряду України, реалізації серйозних соціальних програм, які спрямовані на покращення життя громадян України. І не зважаючи на постійний спротив та перепони, які породжуються у командах політичних опонентів чинного Прем'єр-міністра, Юлія Тимошенко продовжує працювати. Працювати на благо держави та народу.
 
 
 
Володимир Лисюк, головний редактор ІА "Миколаївський кур'єр"