Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльності Миколаївської області – підсумки минулого року

В сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності за підсумками 2009 року порівняно з січнем-вереснем 2009 року область у загальнодержавному рейтингу піднялась на одну позицію і посіла 9 місце.
Так, у 2009 році за темпом зростання обсягу інвестицій в основний капітал Миколаївська область посіла 2 місце, тоді як за січень – вересень 4 місце, у І півріччі 2009 року – 9 місце.
За обсягом інвестицій в основний капітал на одну особу (по області - 2132,3 грн., при середньому показнику по Україні – 1887,1 грн.) область займає 6 місце після м. Київа, Київської області, Полтавської області, м. Севастополя  і Дніпропетровської області.
 
У січні-листопаді  2009 року за темпом зростання обсягу експорту товарів область займає 3 місце. Найбільші обсяги експорту товарів забезпечили    такі підприємства: ТОВ СП „Нібулон”,  ТОВ „Миколаївський глиноземний завод”, ДП НВКГ „Зоря-Машпроект», ВАТ „Вадан Ярдс Океан”,  ТОВ  „Сандора”,  ВАТ «Суднобудівний завод «Лиман», ТОВ Агро-Торг», ТОВ Миколаївське підприємство термінал-Укрхарчозбутсировина», ЗАТ «Возко», ВАТ «Завод «Екватор».
 Перевищення обсягів експорту над імпортом забезпечило позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. Коефіцієнт покриття експортом імпорту в області становить 1,92 проти 0,88 в цілому по Україні. За цим показником за результатами комплексної оцінки Миколаївська область займає 8 місце серед регіонів України.
 
Позитивні показники в у сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності в цілому по області забезпечені за рахунок плідної праці суб'єктів господарювання міст та районів результати роботи яких є складовою народногосподарського комплексу області.
 
У сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності за підсумками рейтингової оцінки за 2009 рік серед міст області перші 3 місця посіли м.Южноукраїнськ  (1 місце), м. Миколаїв    (2 місце) та м.Первомайськ (3 місце), серед районів області  - Жовтневий район  ( 1 місце), Кривоозерський (2 місце), Єланецький (3 місце).
 
Досягти позитивних результатів у сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності  в цілому по області вдалося завдяки:
 
·        вищого серед районів темпу зростання обсягів інвестицій в основний капітал  у Жовтневому - у 5,1 рази (1 місце), у Миколаївському - у 1,8 рази (2 місце), у Арбузинському районах - у 1,4 рази (3 місце). У Жовтневому районі таке значне зростання відбулося завдяки введенню в дію комплексу по переробці та зберіганню сільськогосподарської продукції потужністю 270 тис.т (ФГ "Органік Сістемс"), реконструкції цукрового заводу ТОВ "Юкрейніан Шугар Компані" та введення в дію нової лінії напоїв ТОВ "Сандора". У Миколаївському районі  зростання відбулося за рахунок реконструкції та переоснащення виробництва цементу на ВАТ "Югцемент", у Арбузинському районі  - за рахунок переоснащення виробництва та придбання обладнання на АП "Благодатницький птахопром". Слід зазначити, що за підсумками 2009 року (в зв'язку з термінами статистичної звітності показники  за 9 місяців 2009 року увійшли до рейтингової оцінки за рік) 5 районів наростили обсяги інвестицій в основний капітал порівняно з відповідним періодом минулого року.
·        вищого серед районів показника обсягу прямих іноземних інвестицій на одну особу у Жовтневому районі в розмірі 1501,4 дол.США (за рахунок ТОВ «Сандора») при середньому по області - 143,5 дол.США.
·        вищого серед міст темпу зростання обсягу експорту товарів у  м. Первомайськ ( 133% - 1 місце).
Підприємства м. Миколаєва експортували товарів на суму 1253,1 млн.дол.США. Частка підприємств м. Миколаєва у загальнообласному експорті товарів складає 93,%,  імпорту  - 57%.
Підприємства міста Вознесенська експортували товарів на  суму 14,5 млн.дол США  (1,1% експорту області), імпортували  - на  31,6 млн.дол США (4,5% відповідно). ЗАТ «ВОЗКО»  поставляв  на зовнішній ринок шкірсировину,   ЗАТ ПТФ „Вікторія” -  текстильний одяг.
Обсяг експорту м.Первомайська склав 13,7 млн.дол США  (1,0% експорту області), імпорту -  4,5 млн.дол США  (0,6% відповідно). В експорті переважали текстильний одяг (АТЗТ „Санта Україна”), механічне обладнання та пристрої (АТВТ «Первомайськдизельмаш», ВАТ «Завод «Фрегат»), молочні продукти (ЗАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат»).
 
У 2009 році підприємствами-забудовниками області введено в дію основних фондів на суму 845 млн.грн., з них 11,4 млн.грн. або 1,35% – за рахунок коштів державного бюджету.
З початку року завершено будівництво та введено в дію промислові потужності з переробки деревини на 300 тис.тонн в м.Миколаєві, зерносклад на       30 тис. тонн одночасного зберігання в м.Миколаєві, виробнича база з виробництва електродвигунів та генераторів потужністю на 300 тис.шт в м.Миколаєві, проведено реконструкцію та розширення пивзаводу в м.Миколаєві, 0,24 км судноплавного каналу, 49,58 км другої залізничної колії Одеської залізниці, 5,28 тис.кв.метрів теплиць, цех по виробництву макаронних виробів на 730 т/рік в м.Первомайську, зерносховище на 2 тис.тонн одночасного зберігання в м.Южноукраїнськ, комплекс по переробці та зберіганню сільгосппродукції на 270 тис.тонн в Жовтневому районі, вузол з виробництва товарного бетону на 120 тис.куб.м в Новоодеському районі, торговельні будівлі – на 13,98 тис.м2 торговельної площі, 16 офісних будівель, їдальні, кафе, закусочні на 200 посадочних місць, автозаправні станції – 237,25 тис. обслуговуваних авто.
Введено в експлуатацію об’єкти соціального значення - пансіонат на 150 місць, спальний корпус на 12 місць та дитячий табір відпочинку на 40 місць в Березанськом районі, туристичну базу на 52 місця, операційний блок обласного онкологічного диспансеру, паталого-анатомічний корпус обласної дитячої лікарні, будівлю інфекційної лікарні, загальноосвітні школи на 198 уч.місць в с.Трихати Миколаївського району та на 364 учбових місця в смт Братське, навчальний корпус Миколаївського державного аграрного університету (5207 кв м загальної площі), архів на 50 тисяч томів, будинок культури, клуб, 3 дитячих садка та акушерський пункт в Новоодеському районі, проведено реконструкцію амбулаторії і встановлені системи опалення загальноосвітніх шкіл у Снігурівському районі.
Крім того, введено в експлуатацію комунальних мереж: газопроводів – 20,5 км, каналізаційні – 1,32 км, ліній електропередач середньої напруги - 2,33 км.
За рахунок бюджетних коштів у 2009 році завершені роботи з реконструкції загальноосвітньої школи № 1 на 240 уч.місць в смт Доманівка, дитячого садка на     60 місць в с.Баловне Новоодеського району, медичний корпус та приміщення майстерень під житлові кімнати Гороженського психоневрологічного інтернату Баштанського району, будівництва першої черги школи в м.Баштанка на                 252 уч.місць, 10,67 км підвідних газових мереж до населених пунктів Єланецького та Снігурівського районів.
У 2009 році в області введено в експлуатацію житлових будинків загальною площею 40,75 тис.кв.метрів.
З метою надання державної допомоги у забезпечені житлом окремих категорій громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову щодо придбання державною іпотечною установою квартир у житлових будинках зі ступенем будівельної готовності понад 70% та розпорядженнями затверджені перелік таких житлових будинків. Так, по Миколаївській області за рахунок державної підтримки побудовано і введено в експлуатацію житлові будинки в містах Миколаєві, Вознесенську та Первомайську, що дозволило безоплатно надати 243 квартири загальною площею 17,57 тис.кв. метрів. На ці цілі підприємства та організації будівельної галузі отримали фінансову підтримку в сумі 72,4 млн.грн.

Інформація редакції