Розвиток фізкультури і спорту на Миколаївщині

Фізкультурно-спортивна галузь Миколаївщини налічує 4 обласних ФСТ, обласне управління з фізичного виховання Міністерства освіти і науки України, 19 районних спортивних організацій, очолюваних відділами у справах молоді та спорту райдержадміністрацій, 4 комітети з питань фізичної культури і спорту міськвиконкомів, 61 ДЮСШ і СДЮШОР, 1 школа вищої спортивної майстерності (ШВСМ), 2 центри олімпійської підготовки (ЦОП), 52 обласних осередки Всеукраїнських федерацій  з видів спорту, центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласний центр спорту інвалідів «Інваспорт», 525 спортклубів. Координацію діяльності фізкультурно-спортивної галузі Миколаївщини здійснює управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації.
На теперішній час загальний рівень забезпеченості спортивними майданчиками по Україні складає 16%. по області – 57%. Забезпеченість спортивними залами в Україні складає 31%, по області – 48%, критими басейнами по Україні – 4%, по області – 6%.
Питання розв’язання існуючих в галузі проблем, здійснюється відповідно до комплексу приоритетних заходів, завдяки яким в сучасних умовах, виходячи з наявного матеріального ресурсу інфраструктури спортивних споруд, спортивного інвентарю та обладнання, кадрового потенціалу спортивних працівників, фінансових можливостей спортивна галузь вирішувала основні завдання:
-        оздоровлення населення засобами масової фізкультурно-оздоровчої діяльності;
-        підготовка висококласних спортсменів.
  У 2009 році розвиток масової фізкультурно-оздоровчої роботи мав позитивну динаміку. Це досягнуто за рахунок покращення взаємодії між управлінням і зацікавленими організаціями. Управлінням з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації створено ефективний механізм укладання двосторонніх угод,  які охоплюють весь спектр фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи починаючи з фізичного виховання в дошкільних та навчальних закладах, далі у виробничій сфері, за місцем проживання, серед інвалідів, пенсіонерів і ветеранів спорту.
2009 року на галузь «Фізична культура і спорт» було виділено кошти в сумі – 12213,4 тис. грн..
На проведення капітального ремонту підпорядкованих управлінню установ в 2009 році використано 330,0 тис. грн., а саме:
Обласний шахо-шашковий клуб в сумі - 180,0 тис. грн. на виділені кошти було проведено капітальний ремонт усередині приміщення.
ОСДЮШОР з вітрильного спорту «обласний Яхт - клуб» в сумі – 150,0 тис. грн. було проведено капітальний ремонт даху та зовнішні роботи однієї із будівель.
На придбання спортивного інвентарю в 2009 році було виділено кошти в сумі – 177,0 тис. грн. було придбано човни для академічного веслування,  байдарки, каное, велосипед, фехтувальний інвентар, грифи для важкої атлетики, човен надувний моторний, човен для вітрильного спорту, акваланг, також було виділено кошти на придбання спортивної форми та екіпіровки  для спортсменів в сумі – 30,0 тис. грн.

Інформація редакції