"Наше майбутнє - європейський вибір. Іншого шляху в нас нема" - Володимир Яворівський.

Голова Національної спілки письменників, народний депутат - бютівець Володимир Яворівський відвідав сьогодні Миколаїв. Програма його перебування у нашому місті передбачала, зокрема, зустріч зі студентами та викладачами миколаївських вузів. Відбулась вона у ЧДУ ім. Петра Могили та зібрала, без перебільшення, декілька сотень учасників. Щоправда це не дивина. Адже Володимир Олександрович цікавий і ерудований співбесідник, а миколаївські студенти, більшою частиною філологи та політологи мали про що запитати письменника політика. Щоправда нардеп Яворівський ще на початку зустрічі дав зрозуміти, що приїхав він не для того, щоби обговорювати стан сучасної української літератури, хоча без цього не обійшлося, а для того, щоби ще раз задекларувати свою громадянську позицію та спробувати донести до миколаївців думку про необхідність активної участі кожного українця у громадсько-політичному житті держави.
"Я би міг довго і змістовно говорити з вами про сучасну українську літературу, талановиту творчу молодь або ж проблеми вітчизняного книговидання, тощо. Але про це ми поговоримо дещо пізніше, оскільки зараз на часі надважливе питання. питання, яке переважує своєю значимістю будь-яке інше - питання майбутнього України. Питання вибору поміж демократичним європейським шляхом розвитку нашої держави, або ж поверненням до олігархічно-кримінальної системи. Системи, яка просто знищить Україну" - наголосив Володимир Яворівський, розпочинаючи діалог.
На думку народного депутата 7-го лютого українці повинні прийти на виборчі дільниці та зробити вибір на користь демократичних сил які, в свою чергу, мають об'єднатись навколо єдиного кандидата в Президенти, котрий дійсно може вивести Україну з соціально-економічної та політичної кризи - навколо Юлії Тимошенко.
"Свого часу, коли Юлія Тимошенко вперше була обрана до Верховної Ради, я ставився до неї досить іронічно - молода, вродлива жінка, для чого їй це, незрозуміло. Але потім я переконався що вона дійсно блискучий політик, прекрасний управлінець та економіст, справжня патріотка України і, як я свого часу зауважив, єдиний мужчина в вітчизняній політиці. І саме тому я зараз поруч з нею, намагаюсь підставити і свої плечі для того, щоби допомогти Юлії Володимирівні нести той важкий державницький тягар, який вона продовжує нести вже багато років" - поділився своїми думками Володимир Яворівський.
Беззаперечна харизма та влучні судження й думки співбесідника налаштовували молодих людей  на відвертий діалог. А тому Володимиру Яворівському довелось дати відповідь на чимало запитань, які цікавили місцевих "студіозусів". Він, зокрема, повідомив, що виступив з ініціативою скасування пільг для молоді котра вступає до "вишів", за винятком інвалідів, сиріт, абітурієнтів з багатодітних сімей. Прокоментував ситуацію з російською мовою, зауваживши що жодної проблеми з цим питанням в Україні немає, а так звана "проблема російської мови" абсолютно надумана політиками, якім байдужа цілісність країни. Згадав і про економіку та бізнес, акцентувавши  увагу учасників зустрічі на необхідності вирішувати проблему середнього класу, який в цивілізованих країнах виступає своєрідним стабілізатором економіки, а в Україні він, на превеликий жаль відсутній "як клас". І, окрім всього, все ж таки змушений був прокоментувати ситуацію в сучасній українській літературі, наголосивши що вона не є ідеальною, але проблеми книговидання можна вирішити, а талановиті письменники та поети, такі як Ліна Костенко, Василь Шкляр, Валерій Шевчук, Леонід Талалай та інші, вже нині піднімають вітчизняну літературу на найвищий, світовий рівень. Тож враховуючи всі ці здобутки українці просто зобов'язані обстоювати демократичний, європейський      й вектор розвитку держави тому що народ України заслуговує на краще життя: "Наше майбутнє - європейський вибір. Іншого шляху в нас немає. Тому що інший шлях це не майбутнє, та навіть не минуле. Це повна деградація і занепад України "- зауважив Володимир Яворівський.
А тому він переконаний, що саме Юлія Тимошенко є тим єдиним, справжнім лідером нації, який здатний врятувати країну не лише від кризових явищ та економічного занепаду, а й позбавити її від корупції,кумівства, продажних прокурорів та відвертого криміналу. Цими думками він і поділився зі своїми молодими та досвідченими співбесідниками, одначе зауваживши, що він нікому не нав'язує свою точку зору а лише хоче, щоби українці, зокрема миколаївці, усвідомили важливість того рішення, яке їм доведеться приймати 7-го лютого і добре подумати перед тим як зробити вибір. Бо від цього залежатиме майбутнє України і українців. Наше майбутнє.
 
 
 
Володимир Лисюк, головний редактор ІА "Миколаївський кур'єр"